17.02.2015

DIY jak namalować designerski obrazek ?


Po pierwsze z premedytacją napisałam "zrobić", bo rzecz jasna żaden ze mnie Picasso. Część pierwsza, bo będzie kilka odkryć o tym, jak domowymi sposobami wykonać "dzieło sztuki" ;) Zacznijmy od tego, że nastała pewna, świetna moda. Na bohomazy i grafiki. Mi osobiście, nie specjalnie podobał się trend pejzaży, czy portretów, z uwagi na moją chaotyczną osobowość. Pełną sprzeczności i uwielbiającą geometryczne lub nieokreślone wzory i kształty. Bez skutku przyczynowo skutkowego pojawiające się na kartce. Jeszcze kilka lat temu uznałabym iż aby nabyć taką "sztukę" muszę udać się na wystawę, ale dziś internet pełen inspiracji zaś głowa pełna pomysłów. Na pintereście podejrzałam, że wykonanie obrazka to całkiem fajna zabawa i tym sposobem...

Do wykonania swojego obrazka potrzebowałam:

  • podobrazia
  • białej farby- nie miałam zwykłej, użyłam resztek po malowaniu ścian
  • kolorowych farb akrylowych
  • pędzli do malowania
  • taśmy malarskiej


Krok 1.
Nie należę do pedantów, ale wiedziałam, że z malowaniem wiążę się bałagan. Jeśli chcecie obrazek zrobić w domu, połóżcie na biurku/podłodze folię malarską. Przygotujcie poza farbami, słoiczki z wodą dla pędzli. Oraz pozostałe potrzebne przedmioty, ułóżcie w jednym miejscu. Krok 2.
Podobrazie, karton, tektura, deska. Wszystko nada się dla tła. Ja miałam w domu podobrazie. Potraktowałam je nic nie znaczącymi plamami:) A następnie, po wyschnięciu- ten proces przyspieszy suszarka- przykleiłam niezdarnie taśmę malarską. Ułożenie taśmy malarskiej zależy od Was. Może być w jodełkę, w paski, trójkąty, co Wam przyjdzie do głowy;)


Krok 3.
Po zamalowaniu na biało całego podobrazia z taśmami, zostawiamy do wyschnięcia lub traktujemy suszarką:) A następnie zdejmujemy taśmę malarską. Ja użyłam do tego pęsety.

Co powstało ? Abstrakcyjny, pełen geometrii i kolorów obrazek.

A Wam jak się podoba, takie domowej roboty/hand made "dzieło sztuki"? Możecie je wykonać w zaciszu własnego mieszkania i pięknie udekorować ścianę. Mój obrazek zawiśnie wśród pozostałych wytwórstw,a o nich jeszcze w tym miesiącu. Zgodnie z ogłoszeniem miesiąca luty, czasem projektów DIY/zrób to sam:)
zdjęcie pierwsze:
Nina Matthews

« Nowszy post Starszy post »

Komentarze