11.12.2014

Jak wykonać ozdobne kule ze sznurka?


Kolejny "hit" w ostatnim czasie to kule wykonane ze sznurków. Postanowiłam wykonać swoje własne, jako, że każdy motyw wykorzystania świątecznych lampek jest dobrym powodem do wyzwania  DIY 

Aby osiągnąć efekt "wow" kul musi być sporo. Zastanawiałam się nad zakupem ww. po czym jednak stwierdziłam iż wykonam coś podobnego sama, z dostępnych pod ręką przedmiotów :) 

Do wykonania moich kul potrzebowałam:


  • balony
  • sznurek 
  • klej- duża dowolność, ja użyłam kleju magicznego wymieszanego z klejem do serwetkowania, można kupić klej do drewna, wspomniany magiczny, delikatnie rozcieńczyć wodą
  • wazelina
A dodatkowo:
  • miseczka
  • rękawiczki jednorazowe
  • rozłożony FOLIA lub worek na śmieci, na nim będziemy kłaść gotowe kule


Krok 1


Po nadmuchaniu balonów, smarujemy je wazeliną- posłuży do łatwiejszego usunięcia balonu po pracy i przyczyni się do tego, aby sznurek w kleju nie przywarł do balonika;) Ja dmuchałam małe baloniki- bo chciałam z nich zrobić lampiony. Różnej wielkości i w dwóch kolorach sznurka aby nie było monotematycznie. 
Krok 2


Metod klejenia znalazłam kilka. Ja umieściłam mieszankę klejów i wody w miseczce, wpuściłam do niej kilka metrów sznurka. 

Krok 3


Na osmarowany wazeliną balonik, w rękawiczkach, owijamy sznurek w kleju. Owijamy jak chcemy: rzadko, gęsto. W zależności od tego jaki efekt chcemy na końcu uzyskać. 

Krok 4


Zostawiamy na noc do wyschnięcia kleju. Później wystarczy już tylko przebić balonik i delikatnie go wyciągnąć. Koniec !

Et voila! Moja obecna choinka;)


A Wy jakie znacie sposoby na zrobienie ozdobnych kul ze sznurka? Próbowaliście? Gdybyście chcieli wynieść ozdobne kule ze sznurka np. na balkon, potraktujcie je lakierem do włosów ;)
« Nowszy post Starszy post »

Komentarze