11.12.2014

DIY jak wykonać ozdobne kule ze sznurka?


Kolejny "hit" w ostatnim czasie to kule wykonane ze sznurków. Postanowiłam wykonać swoje własne, jako, że każdy motyw wykorzystania świątecznych lampek jest dobrym powodem do DIY wyzwania.

Aby osiągnąć efekt "wow" kul musi być sporo. Zastanawiałam się nad zakupem ww. po czym jednak stwierdziłam iż wykonam coś podobnego sama, z dostępnych pod ręką przedmiotów:) 

Do refreszingu sznurków/ wykonania moich kul potrzebowałam:


  • balony (ja miałam pozostałości po jakichś urodzinach), polecam sklep pt. "wszystko za 2zł"
  • sznurek (również wygrzebany w pudełku rozmaitości), cena w markecie budowlanym ok 5-8zł za szpulę - miałam dwie.
  • klej- duża dowolność, ja użyłam kleju magicznego wymieszanego z klejem do serwetkowania, można kupić klej do drewna, wspomniany magiczny, delikatnie rozcieńczyć wodą
  • wazelina- dostępna w domu, w aptece 3zł
A dodatkowo:
  • miseczka
  • rękawiczki jednorazowe
  • rozłożony worek na śmieci- na nim będziemy kłaść gotowe kule


Krok 1.
Po nadmuchaniu balonów, smarujemy je wazeliną- posłuży do łatwiejszego usunięcia balonu po pracy i przyczyni się do tego, aby sznurek w kleju nie przywarł do balonika;) Ja dmuchałam małe baloniki- bo chciałam z nich zrobić lampiony. Różnej wielkości i w dwóch kolorach sznurka aby nie było monotematycznie. Poniżej w poście pokażę również inspiracje na dekoracje z takich kul czy nawet DIY selfowe abażury:)


Krok 2.
Metod klejenia znalazłam kilka. Ja umieściłam mieszankę klejów i wody w miseczce, wpuściłam do niej kilka metrów sznurka. 


Ale widziałam np. takie rozwiązanie:


Krok 3.
Na osmarowany wazeliną balonik, w rękawiczkach, owijamy sznurek w kleju. Owijamy jak chcemy- rzadko, gęsto. W zależności od tego jaki efekt chcemy na końcu uzyskać. 

Krok 4.
Zostawiamy na noc do wyschnięcia kleju. Później wystarczy już tylko przebić balonik i delikatnie go wyciągnąć.
Et voila! Moja obecna choinka;)

« Nowszy post Starszy post »

Komentarze