18.11.2014

DIY stara szafa w zabudowie w nowej odsłonie. Szybka metamorfoza


Zocha zatrzymała się nieco w czasie. Nie wymagała jednak, co do zasady, zmiany na lepszy model.
I droższy! Wiecie jak to jest kupić pierwsze mieszkanie? Wydać te x tysięcy złotych na wymarzone lokum, potem wszystkie opłaty (niesamowite P.C.C. .. tylko w tym kraju ten kto wydaje-bogaci się:)
i ten "kto ma" zaczyna- REMONT. Zmora. Kto przeżył, ten wie, że nie ma nic gorszego. Takie ambiwalentne uczucia. Radość z zakupu mieszkania, wizje wspólnych wieczorów, aranżacja wnętrze..

Ale ten "kto nie ma" robi to co musi, po kolei. Małymi kroczkami. W Łodzi takie 46m2, która kupiła jedna z czytelniczek, to standardowe M3. Na kilku osiedlach czteropiętrowe bloki oferujące takie lokum mają charakterystyczną wnękę w przedpokoju. Nie znam mieszkania, które w tym miejscu nie miałoby gigantycznej szafy. Jednak taka nowa szafa to wydatek ok.3500zł (lub więcej w zależności od środka). Ja postarać się chciałam o zrobienie tego poniżej 10% wymienionej kwoty:)
Do refreszingu szafy potrzebowałam:


  • papier ścierny drobnoziarnisty
  • rozpuszczalnik uniwersalny
  • farba szara (dokładnie szary platynowy)
  • farba biała i barwnik fioletowy (mieszanie do uzyskania wybranego koloru)
  • wałki do malowania z kuwetami
  • zawiasy 
Zocha przed refreszingiem

Zocha w trakcie refreszingu (przecierka papierem ściernym dla zdjęcia lakieru):
 oraz lepszego wchłaniania farby i dla uzyskania długotrwałego efektu

Zocha po pierwszej warstwie:
Drugiej:

Zosia finalnie:To jest właśnie przykład jak niewielkim kosztem można wielce odmienić otaczającą nas przestrzeń. Rzecz jasna szafa ta posłuży jeszcze kilka, aż zawiasy znów się poluzują albo kolor się znudzi:) Jednakże będzie to czas aby odłożyć gotówkę potrzebną na inwestycję jaką jest duża szafa w zabudowie na wymiar.

Właścicielka tej jest zadowolona. Jest to jakiś pomysł i rozwiązanie, które mam nadzieję, przypadnie Wam do gustu. W szczególności właścicielom szaf!


ps. powiedzcie, że zakochaliście się w tym lustrze tak samo jak ja?:)
« Nowszy post Starszy post »

Komentarze