04.11.2014

DIY lampiony ze słoików.


Temat reinkarnacji słoików..
Jest obfity i ja w tej obfitości ja swój ślad postanowiłam zostawić. Oczywiście mogą służyć do przechowywania wszystkiego, oraz stanowić piękną ozdobę- wazony, świeczniki. Bogata działka tych ostatnich stała się moim przedmiotem zabawy:)A mój pomysł, to malowanie i klejenie, spray'owanie i oczywiście kolorowe taśmy klejące (<3). Do refreszingu swoich słoików
potrzebowałam:
  • farba (użyłam farby do drewna i metalu, o dziwo sprawdziła się)
  • klej do papieru  (ok 3zł)
  • wycinki z gazet (free)
  • spray akryl (jedna puszka ok 19zł)
  • kolorowe taśmy klejące (rolka ok. 5zł)
  • pas od pończochy (free:)
  • drucik 
Krok 1.
Malowanie słoików. Ponownie wpływamy na nieograniczony ocean możliwości. Ja wybrałam dla jednego słoika metodą zamaczania w misce (z zaciekami), a drugi malowałam pałeczką drewnianą. W obydwu przypadkach chciałam uzyskać tło.


 
 

Krok 2.
Malowanie, klejenie.Od razu wyjaśnię o co mi chodziło. Dla dużego słoika- z tłem w kolorze "babie lato", odwróciłam go w trakcie schnięcia farby i stworzyły się zacieki. Zamysł był taki, aby namalować w infantylny sposób budynki (fronty Łódzkich kamienic, budynek fabryczny z kominami, cerkwie) jako symbole mojego Miasta.
Drugi słoiczek to już swoistego rodzaju abstrakcja, nierówne groszkowe tło i kolorowe wycinanki. Feli słoiki w nowej odsłonie, na poznanym już gazetniku Ryśku i w towarzystwie lampy Bożenki.


Krok 3.
Spray'owanie. Po ówczesnym obklejeniu taśmą, celem uzyskania pasów, lub pasem do pończoch w zależności od pożądanego efektu:Krok 4.
Gniazdo z drucika oraz naklejanie taśm:Krok 5.
Zdobienie, dekorowanie (tasiemki, koraliki).


Efekt końcowy:

Ile słoików tyle pomysłów. Zamiast biec po zwykłe lampiony- których jak widać też używam- warto wnieść trochę twórczej inwencji. I mieć coś swojego.
ps. W tak ozdobionych słoiczkach można przechowywać również długopisy, sztućce na stole, a także nalać do nich wody i traktować jako ozdobne wazoniki;)

w poście wykorzystano zdjęcie, pierwsze,
autorRula Sibai
« Nowszy post Starszy post »

Komentarze